Tarihçemiz


Keser İnşaat 1994 yılında kurucu ortak Gürsel Keser tarafından İstanbulda başta alt yapı ve nakliye hizmeti sunarak kurulmuş bir firmadır. İlerleyen yıllarda nakliye hizmetinin yanında İstanbuldaki çeşitli belediyelerle iş birliği içerisinde ilerleyen şirket, belediyelere ait yol yapım ve onarım hizmetleri ve karayolları tarafından ihale edilen çeşitli projelerde de nakliye ve yol yapım hizmetlerini ifa etmiştir.2000’li yıllarda inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte ve mega projeler olarak adlandırılan "Marmaray Projesi" ve "Avrasya Tüneli" gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin inşaat sektöründe büyük imza projelerinde idare yüklenici firma "Taisei Corporation" firmasının alt yüklenicisi olarak aralıksız 8 yıl boyunca İstanbulun iki yakasını bağlayan bu dev projelerde tüm alt yapı ve kazı işlerinin nakliyesini üstlenmiştir. Şirket ayrıca son yıllarda şehir belediyeleri ve ulaştırma bakanlığı tarafından desteklenen metro projelerine de dahil olarak hizmetini sürdürmüştür. Keser İnşaat hali hazırda işveren "İstanbul Büyükşehir Belediyesi" Yüklenici Doğuş Holding-Yapı Merkezi-Özaltın adi ortaklığı" tarafından yapımına tekrar başlanan "Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosu" projesinde "TBM pasa nakli" kısmında istanbulun daha iyi bir raylı sisteme kavuşması için çalışmalarını sürdürmektedir.

1984

Kuruluşumuz

Keser İnşaat 1994 yılında kurucu ortak Gürsel Keser tarafından İstanbulda başta alt yapı ve nakliye hizmeti sunarak kurulmuş bir firmadır. İlerleyen yıllarda nakliye hizmetinin yanında İstanbuldaki çeşitli belediyelerle iş birliği içerisinde ilerleyen şirket, belediyelere ait yol yapım ve onarım hizmetleri ve karayolları tarafından ihale edilen çeşitli projelerde de nakliye ve yol yapım hizmetlerini ifa etmiştir.

2000

Büyük Faaliyetler

2000’li yıllarda inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte ve mega projeler olarak adlandırılan "Marmaray Projesi" ve "Avrasya Tüneli" gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin inşaat sektöründe büyük imza projelerinde idare yüklenici firma "Taisei Corporation" firmasının alt yüklenicisi olarak aralıksız 8 yıl boyunca İstanbulun iki yakasını bağlayan bu dev projelerde tüm alt yapı ve kazı işlerinin nakliyesini üstlenmiştir.

2021

Günümüz

Şirket ayrıca son yıllarda şehir belediyeleri ve ulaştırma bakanlığı tarafından desteklenen metro projelerine de dahil olarak hizmetini sürdürmüştür. Keser İnşaat hali hazırda işveren "İstanbul Büyükşehir Belediyesi" Yüklenici Doğuş Holding-Yapı Merkezi-Özaltın adi ortaklığı" tarafından yapımına tekrar başlanan "Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosu" projesinde "TBM pasa nakli" kısmında istanbulun daha iyi bir raylı sisteme kavuşması için çalışmalarını sürdürmektedir.